1 BAHÇELİEVLER SU TESİSATÇISI & TESİSATÇI

İstanbul Su Tesisatçısı
BAHÇELİEVLER SU TESİSATÇISI & TESİSATÇI

BAHÇELİEVLER SU TESİSATÇISI & TESİSATÇI

İstanbul Su Tesisatçısı firmamız Bahçelievler'de de siz değerli müşterilerimize su tesisatçısı olarak hizmet vermektedir. Su tesisatı ile alakalı ev, iş yeri, mağaza ve ofis yerinizde oluşacak her türlü sorunda profesyonel olarak tesisatçı hizmeti sağlamaktayız. Cihazla su kaçak tespiti, robotla tıkanıklık açma, kameralı pimaş görüntüleme, klozet, iç takım tamiri ve değişimi klozet montajı, gömme rezervuar, iç takım tamiri ve değişimi, musluk tamiri ve değişimi, temiz su tesisatı, kaçağı bulma ve onarımı, pis su kaçağı bulma ve onarımı sadece verdiğimiz hizmetlerden bazılarıdır. Haftanın 7 günü 24 saati siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmet sunmak adına her geçen gün yenilenen teknolojik ekipmanlarla donanımlı kadromuzla hizmetinizdeyiz.

 

BAHÇELİEVLER TIKANIKLIK AÇMA


Tıkanıklık açma, kanal açma, pimaş açma, gider açma… Aynı şeyi anlatan benzer terimlerdir. Tüm bu tabirler ile anlatılmak istenen aynı şeydir. Biz de bu yazımızda sektörde en yaygın olarak kullanılan şekli olan tıkanıklık açmadan bahsedeceğiz.

Tıkanıklık açma veya gider açma ya da bir başka ifade ile kanal açma, atık su tesisatlarında boru içerisinde muhtelif sebeplerden dolayı oluşan tıkanmaları açma işlemine denilmektedir.

Kanal tıkanıklıkları bulunmuş oldukları bölgelere göre beşe ayrılırlar. Bunlar;

  • Tuvalet gideri tıkanıklığı,
  • Banyo gideri tıkanıklığı,
  • Mutfak gideri tıkanıklığı,
  • Lavabo tıkanıklığı,
  • Yağmur suyu gideri tıkanıklığı.

TIKANIKLIK AÇMA VE GİDERLERİ TIKANMAKTAN KORUMANIN YOLLARI


Bilindiği üzere pimaş borulardan oluşan gider hatları mutfak, banyo ve tuvaletteki atık suları kanalizasyon şebekesine iletmek için kullanılmaktadır. Bu saymış olduğumuz alanlarda hatalı kullanımlar sonucu gider hattı tıkanabilmektedir. Mutfaklardaki yemek atıklarının lavaboya dökülmesi, tuvalet kâğıtlarının, saç tellerinin, sabun atıklarının tuvalet ve banyo giderlerine atılması gider kanalının tıkanmasına neden olmaktadır. Şayet bu konuda yeterince dikkatli ve özenli davranıldığı taktirde uzun süre tıkanmaların önüne geçilebilmektedir.

Unutulmamalıdır ki, ne kadar dikkatli olunursa olunsun özellikle evlerdeki pimaş borulardan yapılmış pis su gider hatları çoğu kez kireçlenmeler sonucu da tıkanabilmektedir.

En önemlisi sebep ise gider hattına döşenen pimaş boruların hatalı döşenmesidir. Bu konuda profesyonel ve işinin uzmanı firmalarla çalışmakta fayda vardır. Hatalı döşenmiş pimaş boruların da zaman içinde tıkanması kaçınılmazdır. Basit tıkanmalarda pompa, kimyasal ilaçlar çözüm olabilmekte de daha ciddi, yoğun tıkanmalarda kanal açma cihazları (tıkanıklık açma robotları) kullanılması bir zarurettir.

Su tesisatçısı Tesisat Su Tesisatçısı olarak firmamız, tıkanıklık kaynaklı pis su gider hattı sorunlarının giderilmesinde son teknoloji cihazları kullanarak etkin ve sorunsuz çözümler sunmaktadır. Tıkanmış gider hattı sorununu bize ilettiğinizde işinin uzmanı ekibimiz gerekli donanımlarıyla istediğiniz saatte adresinize gelip tıkanmış olan yerin tespitini yapmaktadır. Görüntüleme sistemine sahip özel tıkanıklık açma robotları vasıtasıyla tıkanıklığın olduğu nokta tespit edilmekte, hiçbir yeri kırıp dökmeye gerek kalmadan, gider borusunun içinde tıkanıklığı açmaktadır. Ve bu işlem yapılırken de gider borularınız hiçbir şekilde zarar görmeden çözülmektedir.

Yüksek teknoloji ürünleri bu robotları kullanmadan pimaş hattındaki tıkanıklığı bulmak için zemini ve hatta boruları kırmak bir zarurettir. Bu da size ek masraflar çıkaracağı gibi, ciddi zaman kaybı olacaktır. Her yer kirlenecek, evin içi şantiyeye dönecek, borular değişecek ve bu alanlar bir süre kullanılamayacaktır.

 

Kanal Açma Makinesi

Kanal Açma Makinesi bir çok çeşidi olan kanal açma cihazı yüksek maliyetli ve birçok özelliği bulunmaktadır.Tıkalı olan lavabo,tuvalet,banyo gibi yerlerinizi hiçbir yeri kırmadan tıkanıklığa sebep olan şeyi özel mekanizması ile ya kırarak dilerseniz kanca yardımı ile çekerek sizleri tıkanıklık sorunlarından kurtarmaya yaramaktadır.

BAHÇELİEVLER TIKANIKLIK AÇMA SERVİSİ

Su tesisatçısı Tesisat firması olarak hiçbir yeri kırmadan, hiçbir yere en ufak zarar vermeden, en son teknolojili kameralı tespit cihazlarımız ile  tıkanıklığın yerini ve sebebini tespit ediyor ve yine aynı şekilde hiçbir yeri kırmadan ve hiçbir yere zarar vermeden tıkanıklığı gideriyoruz.

Firmamız, yaptığı işin kalitesine son derece güvendiği için yapılan her işe %100 garanti vermektedir. Ayrıca tüm hizmetlerimizde olduğu gibi tıkanıklık açma (kanal açma) hizmetimiz de en uygun fiyatlara uygulanmaktadır.

Firmamız, İstanbul’un her noktasına en hızlı hizmeti verebilmek için işinin uzmanı, tecrübeli, titiz, iş sorumluluğunun bilincinde ekiplerle çalışmaktadır. Çünkü pis gider hattı tıkanmaları müşterilerimiz için ciddi bir sorundur ve sorunun en kısa zamanda çözülmesi bir zarurettir.

Firmamız siz değerli müşterilerimizi mağdur etmemek için su kaçağı tespiti, su kaçağı tamiri, banyo lavabosu tıkanıklığı açma, mutfak lavabosu tıkanıklığı açma, banyo gideri tıkanıklığı açma, tuvalet tıkanıklığı açma, yağmur suyu gideri tıkanıklığı açma ve pimaş açma hizmetlerini en kısa zamanda çözüme kavuşturmaktadır.

Bu yazımızda tıkanıklık açma, lavabo tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı, klozet tıkanıklığı, su taşması, makinalı tıkanıklık açma, tıkanıklık açma makinası, tuvalet gideri açma, mutfak gideri açma, tıkanık açma makinası,gider açma makinası, tuvalet tıkanıklığı açma, tıkalı tuvalet nasıl açılır, klozet tıkanıklığı nasıl açılır, tuvalet açma... bahsettik.

BAHÇELİEVLER SU KAÇAĞI TESPİTİ


Özellikle eski binalarda ve su tesisatı iyi yapılmamış apartmanlarda en sık karşılaşılan sorunların başında su kaçağı ve buna bağlı olarak su kaçağı tespiti gelmektedir. Su kaçağı çoğu zaman fark edilemez, fark edildiğinde de çözümü biraz zahmetli olur. Peki su kaçağı nasıl tespit edilir?

Gerek kendi dairenizde, gerek ailenizin ya da arkadaşınızın dairesinde, gerekse de iş yerinizde mutlaka su kaçağı sorunu yaşamışsınızdır. Ya duvarların veya tavanın ıslanmış ya komşudan su sızıntısıyla ilgili şikayet gelmiş ya fayansların sararmış ya da rutubet ve kötü kokular etrafınızı sarmıştır. Sık sık görülen su kaçakları birçok sebepten meydana gelir ve birçok kişinin başını ağrıtır. Mesela boruların yüksek basınç sonucu patlaması, boruların çatlaması ya da kırılması, tesisat sistemlerini üreten firmaların veya ustanın hatasından dolayı su kaçağı görülebilmektedir;ancak su kaçağı tespiti, sorunun derinliğine göre değişir. Büyük bir su kaçağı kolayca fark edilebilirken, küçük bir su sızıntısı uzun süre fark edilmeyebilir. Peki, su kaçağı nasıl tespit ederiz?

KIRIP DÖKMEDEN SU KAÇAĞI TESPİTİ YAPILABİLİYOR!

Eskiden su kaçağı tespiti için fayanslar kırılır, eve ya da iş yerine ciddi hasar verilir ve iyi bir ihtimalle su kaçağı bulunabilirdi. Şimdi ise, teknolojinin gelişmesiyle hiçbir yeri kırmadan su kaçağı tespiti yapılabiliyor. Böylece neredeyse hiç hasarsız bir şekilde ve en ekonomik yollarla su kaçağı tespit edilebiliyor.

SU SESİ VE SU SAYACI NASIL ÖNEMLİ BİR GÖSTERGEDİR?

Tüm musluk ve bataryalar kapalıyken döşeme ve duvarların arkasından gelen su sesi, su kaçağının önemli bir belirtisidir. Her şey kapalıyken, bir yerden şıp şıp damlayan bir su sesi duyuyorsanız, bulunduğunuz yerde su kaçağı var demektir.

Bunun yanında, tüm vanalar ve bataryalar kapalıyken su sayacınızı kontrol ederseniz su kaçağı olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Eğer vanalar kapalıyken, su sayacınızın göstergesi çalışmaya devam ediyorsa ve sayacınız bozuk değilse, su kaçağı ile karşı karşıyasınızdır.

SU FATURALARINIZI TAKİP EDİN!

Su kaçağı tespiti için bir başka ipucu da ay sonlarında gelen su faturalarıdır. Faturalarınız birkaç ay öncesine göre iki üç kat kabardıysa muhtemelen evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı vardır. Bu sebeple, olası bir su kaçağına karşı, su faturalarınızı dikkatli bir şekilde takip etmeyi unutmayın.

DUVARLARA, YERLERE, DÖŞEMELERE BAKIN!

Duvarlarda, tavanda, yer döşemelerinde meydana gelen ıslaklık, küflenme ve boya ile yerlerde fark edilen renk değişimleri su kaçağına dair ipucu vermektedir. Bu ipuçlarını sorunun daha da büyümemesi için göz ardı etmeyin.

SIZDIRMAZLIK TESTİ YAPTIRIN!

Su kaçağının tespit edilmesi için biraz daha profesyonel yöntemlere bakacak olursak, öncelikle sızdırmazlık testi yaptırmalısınız. Bu testin sonucunda sorun bulunursa, akustik dinleme cihazı ile sızıntı olan bölgeden tek fayans sökülerek kaçak anlaşılabilir.

Şayet sorun, bu noktada değilse, o zaman su kaçağı tespiti için pimaş borularda sisteme giren kameralar devreye girer ve lavabolar, ana giderler, gider içleri ile küvetler kontrol edilir.

KALORİFER KAÇAKLARINA DİKKAT!

Kalorifer kaçakları en korkulan su kaçağı problemlerinden biridir. Söz konusu kaçak, kombideki bar basıncının devamlı düşmesiyle kendini gösterir. Kalorifer kaçakları en çok genleşme den olan çatlamalar ve kasılmalardan dolayı meydana gelirken, kombi, kalorifer ve temiz su kaçakları için üretilmiş bir sistem olarak kullanılan ilaçlı kapatıcılar kullanılır. Önce su tesisatı temizlenir, sonra sorunlu bölgedeki borunun içine ilaçlı kapatıcılar yerleştirilir. Bu noktada, kaçağın olduğu yerde kristalleşme gerçekleşir ve kaçağa sebep olan delik kapatılır.

Yukarıda bahsedilen belirtilerden biriyle karşılaşmanız halinde yapmanız gereken son derece basit. Tüm Türkiye’de 7/24 hizmet veren tesisat ustası firmamızla iletişime geçin

Yazımızın içeriğinde su kaçak tespiti, su kaçağı, kırmadan su kaçağı bulma, cihazla su kaçağı tespiti, noktasal su kaçak tespiti, kameralı su kaçak tespiti, su tesisat kaçağı, su tesisatı kaçak bulma, cihazla su kaçağı tesisatı, su tesisat tamircisi, BAHÇELİEVLER  su tesisatçısı... bahsettik.

SU KAÇAĞI BELİRTİLERİ

Yapılarda en sık karşılaşılan sorunlardan bir su kaçağıdır. Olası su kaçağının belirtileri şunlardır:

Zeminde su kaçağı Eğer ki zeminde su kaçağı var ise musluk, batarya vs. kapalıyken tesisat borularınızdan veya veya zeminden su gelirse bu durum zemindeki su kaçağının en net belirtisidir.

Duvarda su kaçağı Eğer evinizin veya binanızın duvarında su kaçağı var ise duvarlarda çatlak, nemlenme, küflenmeve rutubet meydana gelecektir. Bu durumda duvarda su kaçağının olduğunun net belirtilerindendir.

-Tuvalet veya banyonuzda su kaçağı varsa alt kattaki komşunuzun tavanında rutubet, nem ve damlacıkların oluşması su kaçağının göstergesidir.

- Su faturanızın önceki aylara göre gereğinden fazla artış göstermesi de bir su kaçağı belirtisi sayılabilir. böyle bir durumla karşılaştıysanız su tesisatınızı kontrol ettirmelisiniz.

- Kombinizin su basıncı devamlı düşüyor ve kombide su eksikliğinden kaynaklı arıza yaşıyorsanız bu durumda bir su kaçağını gösteriyor olabilir.

SU KAÇAĞI NASIL BULUNUR?

İstanbul geneli verdiğimiz hizmette cihazlarla su kaçak tespiti yapan ustalar ve kameralı su tesisatı kaçak bulma servisimiz, su kaçağı nasıl bulunur sorusuna en iyi cevabı yaptığı işler ile birlikte sahada verir. Ustalarımız kameralı cihazlarla ve akustik dinleme cihazıyla su kaçak tespiti yaparlar.

Evinizde veya binanızda su tesisatında su kaçağı olduğunda şu çok iyi bilinmelidir ki, su kaçakları cihazla kırma dökme yapılmadan noktasal olarak tespit edilebilmektedir.

Su kaçakları nasıl bulunur bir de buna ayrıntılı göz atalım:

1) Su tesisatında kaçak olan yerde su damlaması ara ara mı oluyor yoksa sürekli mi oluyor bu sorulmalıdır.  Bu sorunun cevabı bize kaçağın temiz su tesisatından mı yoksa pis su tesisatından mı kaynaklandığını gösterecektir.

2) Eğer ki su kaçağının pis su tesisatından kaynaklandığını düşünüyorsanız kamera ile pimaşlarda görüntüleme yapılır. Kamera ile çökme, kırılma veya conta kayması var mı bakılır. Kamera ile bunlardan biri görülür ise su kaçağının kaynağı da belirlenmiş olur.

3) Pis su tesisatının olduğu pimaş boru içleri görüntülendikten sonra temiz su tesisatı akustik dinleme cihazı ile dinlenir. Temiz su tesisatında kaçak varsa eğer kaçağın olduğu noktaya uygulanan basınç kaynaklı ses oluşur. Çıplak kulakla duyulmayan bu ses  cihazla tesisat dinlenerek noktasal olarak bulunur.

İstanbul'da kırmadan, dökmeden cihazla su kaçak tespiti yapan firmamız BAHÇELİ EVLER  SU TESİSATÇISI teknolojik cihazlar ile kırmadan dökmeden su sızıntısı tespiti ve su kaçak tamiri  işlerinizi itinayla ve temiz bir şekilde yapar ve size teslim ederler. Ekiplerimiz cihazla  su kaçak tespiti ve sızıntı bulma işlemini yaparlarken btesisat borularınıza ve etrafa zarar vermezler.

 

Su Tesisatı Nedir? Su Tesisatlarında Yaşanan Arızalar Nelerdir?

Binaların su ile ilgili ihtiyaçları farklı sistemler üzerinden temin edilir. Örneğin yaşam alanlarımızdaki tuvaletlerden kanalizasyon borularına gönderilen atık su ya da çamaşır yıkamak için ihtiyacımız olan temiz su, yapıların su tesisatı sistemleri sayesinde temin edilir. Su tesisatı, temiz suyu musluklara aktarma, kirli suyu kanallar vasıtasıyla evlerden uzaklaştırma işlemini gerçekleştiren sistemdir açıklaması, su tesisatı nedir sorusuna verilebilecek en kısa cevap olarak belirir.

Temiz su tesisatı nedir?

Dış temiz su tesisatı ve iç temiz su tesisatı olmak üzere ikiye ayrılan temiz su tesisatı, kullanılacak suyu, kullanma yerlerine kadar ileten boru ağıdır. Şehir su borusu ile binadaki sayaç arasında kalan kısım dış temiz su tesisatı, temiz suyu katlara dağıtan kolonlar ile kolonlardaki suyu kullanma yerlerine götüren bağlantı boruları da iç temiz su tesisatı olarak adlandırılır.

Pis su tesisatı nedir?

Tıpkı temiz su tesisatı gibi pis su tesisatı da iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılır. Balkon, çatı bahçe gibi alanlara düşen yağmur suyu dahil olmak üzere, tüm bina içi atık sularını şehir kanalizasyonuna ileten boru ağı pis su tesisatı olarak adlandırılır.

Kullanılan borular açısından su tesisatı nedir?

Öncelikle borular işlevlerine göre farklılık gösterir. Örneğin soğuk su borularında kullanılan boru sistemi, sıcak su boruları için tercih edilmeyebilir. Burada belirleyici etmenler basınç ve sıcaklıktır. Bakır borular, düşük sürtünme oranı ve dayanıklılık açısından tercih edilirken, plastik borular düşük sürtünme katsayısı sebebiyle ya da hafif ve paslanmaz olması sebebiyle tercih konusu olabilir.

Türkiye’de, su tesisatı sistemlerinde genelde çelik, plastik ve bakır borular kullanılmıştır. Plastik boruların pazar payı her geçen gün artmaktadır.

Bakır borular Türkiye’de daha çok küçük tesislerde kullanılmaktadır. Çelik borulara göre daha olmakla beraber daha hafif, montajı kolay ve korozyona dayanıklıdır.

Plastik borular, ekonomik olması, kolay birleştirilmesi gibi sebeplerle son dönemlerde yoğun talep görmektedir.

Su Tesisatlarında Yaşanan Arızalar

Türkiye’deki su tesisatlarında yaşanan arızaların payına bakıldığında, temiz su tesisatı ve pis su tesisatı arızaları hemen hemen eşit paya sahiptir. Yine sanılanın aksine, yeni binalarda yaşanan su tesisatı arızaları azımsanmayacak kadar çoktur.

Pis su tesisatlarında görülen arızalar tıkanıklık gidermek için yanlış kimyasalların kullanılması gibi kullanıcı hatalarından, eski binalardaki boruların çürümesi gibi tesisatın kullanım ömründen ya da yanlış malzeme seçimi, malzemelerin birleştirilmesi esnasındaki işçilik hatası gibi yapısal problemlerden kaynaklanmaktadır.

Temiz su tesisatlarında görülen arızalar ise ağırlıklı olarak işçilik veya malzeme hatalarından oluşmaktadır. Kalorifer tesisatı hariç, temiz su tesisatlarındaki kullanıcı hatası yok denecek kadar azdır.

Yaşam Kalitesi Anlamında Su Tesisatı Nedir?

Su tesisatı, yaşam kalitemizi doğrudan etkileyen, ofis ya da evlerimizdeki gündelik hayatımızı idame ettirebilmemiz açısından oldukça önem arz eden bir sistemdir. Yaşam alanlarımızda karşımıza çıkan, lavabo ya da klozet tıkanıklığı gibi en küçük bir su tesisatı problemi bile ciddi sorunlara yol açmaktadır. Üstelik su kaçaklarını göz önüne aldığımızda, bu sorunlar bizlerle beraber komşularımıza kadar bir takım sıkıntılara sebebiyet verebilir.

Bu yazımızda su tesisatçısı, acil tesisatçı, 7/24 tesisatçısı, sıhhi su tesisatıen yakın su tesisatçısı, İstanbul Su Tesisatçısı, su tesisat tamircisi, kaçak bulma ustası, tesisatçı, acil tesisat, kalorifer tesisat, en yakın su tesisatçısı... bahsettik.

BAHÇELİEVLER HİZMET VERDİĞİMİZ MAHALLELER

BAHÇELİ EVLER MAHALLESİ SU TESİSATÇISI

CUMHURİYET MAHALLESİ SU TESİSATÇISI

HÜRRİYET MAHALLESİ SU TESİSATÇISI

ŞİRİNEVLER MAHALLESİ SU TESİSATÇISI

SOĞANLI MAHALLESİ SU TESİSATÇISI

ÇOBANÇEŞME MAHALLESİ SU TESİSATÇISI

FEVZİÇAKMAK MAHALLESİ SU TESİSATÇISI

KOCASİNAN MERKEZ MAHALLESİ SU TESİSATÇISI

SİYAVUŞPAŞA MAHALLESİ SU TESİSATÇISI

YENİBOSNA MERKEZ MAHALLESİ SU TESİSATÇISI

ZAFER MAHALLESİ SU TESİSATÇISI