1 EVDE SU KAÇAĞI OLUP OLMADIĞI NASIL ANLAŞILIR?

İstanbul Su Tesisatçısı
EVDE SU KAÇAĞI OLUP OLMADIĞI NASIL ANLAŞILIR?

EVDE SU KAÇAĞI OLUP OLMADIĞI NASIL ANLAŞILIR?

Evde su kaçağı olduğunda ev sahiplerinin maalesef yapabilecekleri pek birşey yoktur. Hemen profesyonel bir destek almaları ve en yakın tesisatçı firması ile iletişime geçmeleri daha sağlıklı olur. Çünkü su kaçağı önce tespit edilmeli ve ardından hemen onarımı yapılmalıdır. 

Evdeki su kaçağı nasıl bulunur? sorusuna cevap alabilmek için öncelikle  kendi dairenize ait su vanasını kapatmalısınız. Kapattığınız halde hala su sayacı dönmeye devam ediyorsa evinizde su kaçağı var demektir. Ancak bu yöntem su kaçağının kesin olarak olduğunu anlamamızı sağlar. Su sızıntısının nerede olduğunu tespit etmek için profesyonel destek almanız yararlı olacaktır. Diğer türlü yanlızca tahminlerden ibaret olur. Yanlız her su kaçağı sayacın hızlı dönmesine sebep olmayabilir. Su kaçağı bazen o kadar ufak olur ki o kadar su akmasına karşın yanlızca birkaç metreküp su tükenmiş olur. Maaleaef bu küçük kaçak zamanla büyüyerek suyun daha fazla akmasına sebep olur.Su sızıntısı az veya çok bunu erkenden farkedebilirsiniz. Bunun için yine ana vanayı kapatmalısınız. Vanayı kapattıktan sonra değerleri kaydedin. Diğer günde kaydedip değerleri karşılaştırdığınızda su kaçağının olup olmadığını anlayabilirsiniz. 

KESİN OLARAK SU KAÇAĞI NASIL TESPİT EDİLİR?

Su kaçağı kesin olarak teknolojik cihazlar ile profesyonel kişiler tarafından tespit edilir. Firmamız teknolojiyi yakından takip ediyor olup, son teknoloji termal kameralar ve akustik dinleme cihazları ile su kaçağını %100 tespit etmektedirler . Ekiplerimiz önce manometre ile su basıncını ölçüp daha sonrasında temiz ve pis su hattını kontrol etmektedirler. Akabinde akustik dinleme cihazları ile su kaçağı dinlenmeye başlanır.Su kaçağı sızıntı şeklindeyse ve sesi duyulmuyorsa  temiz su tesisatından basınç yükseltmesi yapılarak tekrar dinlenir. Bu işlemin sonunda kaçak kesin olarak tespit edilmiştir. Su kaçağının olduğu bölge açılarak onarım yapılır. 

Eğer sizde evinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamızın Avrupa Yakası'nda BeyoğluBeşiktaş, Sarıyer, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Bahçelievler, Arnavutköy, Fatih, Zeytinburnu, Küçükçekmece, Avcılar, Büyükçekmece, Beylikdüzü  Bakırköy olmak üzere troplam 14 şubesi bulunmaktadır.

Anadolu Yakası'nda ise Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik  Üsküdar ve Ümraniye'de omak üzere 9 şubemiz bulunmaktadır.