1 GAZİOSMANPAŞA SU TESİSATÇISI

İstanbul Su Tesisatçısı
GAZİOSMANPAŞA SU TESİSATÇISI

GAZİOSMANPAŞA SU TESİSATÇISI

Tıkanıklık açma, kanal açma, pimaş açma, gider açma… Aynı şeyi anlatan benzer terimlerdir. Tüm bu tabirler ile anlatılmak istenen aynı şeydir. Biz de bu yazımızda sektörde en yaygın olarak kullanılan şekli olan tıkanıklık açmadan bahsedeceğiz.
Tıkanıklık açma veya gider açma ya da bir başka ifade ile kanal açma, atık su tesisatlarında boru içerisinde muhtelif sebeplerden dolayı oluşan tıkanmaları açma işlemine denilmektedir.
Kanal tıkanıklıkları bulunmuş oldukları bölgelere göre beşe ayrılırlar. Bunlar;
-Tuvalet gideri tıkanıklığı,
-Banyo gideri tıkanıklığı,
-Mutfak gideri tıkanıklığı,
-Lavabo tıkanıklığı,
-Yağmur suyu gideri tıkanıklığı.

TIKANIKLIK AÇMA VE GİDERLERİ TIKANMAKTAN KORUMANIN YOLLARI

Bilindiği üzere pimaş borulardan oluşan gider hatları mutfak, banyo ve tuvaletteki atık suları kanalizasyon şebekesine iletmek için kullanılmaktadır. Bu saymış olduğumuz alanlarda hatalı kullanımlar sonucu gider hattı tıkanabilmektedir. Mutfaklardaki yemek atıklarının lavaboya dökülmesi, tuvalet kâğıtlarının, saç tellerinin, sabun atıklarının tuvalet ve banyo giderlerine atılması gider kanalının tıkanmasına neden olmaktadır. Şayet bu konuda yeterince dikkatli ve özenli davranıldığı taktirde uzun süre tıkanmaların önüne geçilebilmektedir. Unutulmamalıdır ki, ne kadar dikkatli olunursa olunsun özellikle evlerdeki pimaş borulardan yapılmış pis su gider hatları çoğu kez kireçlenmeler sonucu da tıkanabilmektedir.
En önemlisi sebep ise gider hattına döşenen pimaş boruların hatalı döşenmesidir. Bu konuda profesyonel ve işinin uzmanı firmalarla çalışmakta fayda vardır. Hatalı döşenmiş pimaş boruların da zaman içinde tıkanması kaçınılmazdır. Basit tıkanmalarda pompa, kimyasal ilaçlar çözüm olabilmekte de daha ciddi, yoğun tıkanmalarda kanal açma cihazları (tıkanıklık açma robotları) kullanılması bir zarurettir.
Su tesisatçısı Tesisat Su Tesisatçısı olarak firmamız, tıkanıklık kaynaklı pis su gider hattı sorunlarının giderilmesinde son teknoloji cihazları kullanarak etkin ve sorunsuz çözümler sunmaktadır. Tıkanmış gider hattı sorununu bize ilettiğinizde işinin uzmanı ekibimiz gerekli donanımlarıyla istediğiniz saatte adresinize gelip tıkanmış olan yerin tespitini yapmaktadır. Görüntüleme sistemine sahip özel tıkanıklık açma robotları vasıtasıyla tıkanıklığın olduğu nokta tespit edilmekte, hiçbir yeri kırıp dökmeye gerek kalmadan, gider borusunun içinde tıkanıklığı açmaktadır. Ve bu işlem yapılırken de gider borularınız hiçbir şekilde zarar görmeden çözülmektedir.
Yüksek teknoloji ürünleri bu robotları kullanmadan pimaş hattındaki tıkanıklığı bulmak için zemini ve hatta boruları kırmak bir zarurettir. Bu da size ek masraflar çıkaracağı gibi, ciddi zaman kaybı olacaktır. Her yer kirlenecek, evin içi şantiyeye dönecek, borular değişecek ve bu alanlar bir süre kullanılamayacaktır. 

KANAL AÇMA MAKİNASI

Su Tesisatçısı olarak firmamız, tıkanıklık kaynaklı pis su gider hattı sorunlarının giderilmesinde son teknoloji cihazları kullanarak etkin ve sorunsuz çözümler sunmaktadır. Tıkanmış gider hattı sorununu bize ilettiğinizde işinin uzmanı ekibimiz gerekli donanımlarıyla istediğiniz saatte adresinize gelip tıkanmış olan yerin tespitini yapmaktadır. Görüntüleme sistemine sahip özel tıkanıklık açma robotları vasıtasıyla tıkanıklığın olduğu nokta tespit edilmekte, hiçbir yeri kırıp dökmeye gerek kalmadan, gider borusunun içinde tıkanıklığı açmaktadır. Ve bu işlem yapılırken de gider borularınız hiçbir şekilde zarar görmeden çözülmektedir.
Yüksek teknoloji ürünleri bu robotları kullanmadan pimaş hattındaki tıkanıklığı bulmak için zemini ve hatta boruları kırmak bir zarurettir. Bu da size ek masraflar çıkaracağı gibi, ciddi zaman kaybı olacaktır. Her yer kirlenecek, evin içi şantiyeye dönecek, borular değişecek ve bu alanlar bir süre kullanılamayacaktır.
En önemlisi sebep ise gider hattına döşenen pimaş boruların hatalı döşenmesidir. Bu konuda profesyonel ve işinin uzmanı firmalarla çalışmakta fayda vardır. Hatalı döşenmiş pimaş boruların da zaman içinde tıkanması kaçınılmazdır. Basit tıkanmalarda pompa, kimyasal ilaçlar çözüm olabilmekte de daha ciddi, yoğun tıkanmalarda kanal açma cihazları (tıkanıklık açma robotları) kullanılması bir zarurettir.  Kanal Açma Makinesi bir çok çeşidi olan kanal açma cihazı yüksek maliyetli ve birçok özelliği bulunmaktadır.Tıkalı olan lavabo,tuvalet,banyo gibi yerlerinizi hiçbir yeri kırmadan tıkanıklığa sebep olan şeyi özel mekanizması ile ya kırarak dilerseniz kanca yardımı ile çekerek sizleri tıkanıklık sorunlarından kurtarmaya yaramaktadır.


GAZİOSMANPAŞA SU KAÇAK TESPİTİ
Özellikle eski binalarda ve su tesisatı iyi yapılmamış apartmanlarda en sık karşılaşılan sorunların başında su kaçağı ve buna bağlı olarak su kaçağı tespiti gelmektedir. Su kaçağı çoğu zaman fark edilemez. Fark edildiğinde de biraz zahmetli olur. Peki su kaçağı tespiti nasıl yapılır? GAZİOSMANPAŞA SU KAÇAK TESPİTİ
Gerek kendi dairenizde, gerek ailenizin ya da arkadaşınızın dairesinde, gerekse de iş yerinizde mutlaka su kaçağı sorunu yaşamışsınızdır. Ya duvarların veya tavanın ıslanmış ya komşudan su sızıntısıyla ilgili şikayet gelmiş ya fayansların sararmış ya da rutubet ve kötü kokular etrafınızı sarmıştır. Sık sık görülen su kaçakları birçok sebepten meydana gelir ve birçok kişinin başını ağrıtır. Mesela boruların yüksek basınç sonucu patlaması, boruların çatlaması ya da kırılması, tesisat sistemlerini üreten firmaların veya ustanın hatasından dolayı su kaçağı görülebilmektedir;ancak su kaçağı tespiti, sorunun derinliğine göre değişir. Büyük bir su kaçağı kolayca fark edilebilirken, küçük bir su sızıntısı uzun süre fark edilmeyebilir. Peki, su kaçağı nasıl tespit ederiz?

KIRIP DÖKMEDEN SU KAÇAK TESPİTİ YAPILABİLİYOR?

Eskiden su kaçağı tespiti için fayanslar kırılır, eve ya da iş yerine ciddi hasar verilir ve iyi bir ihtimalle su kaçağı bulunabilirdi. Şimdi ise, teknolojinin gelişmesiyle hiçbir yeri kırmadan su kaçağı tespiti yapılabiliyor. Böylece neredeyse hiç hasarsız bir şekilde ve en ekonomik yollarla su kaçağı tespit edilebiliyor.

SU SESİ VE SU SAYACI NASIL ÖNEMLİ BİR GÖSTERGEDİR?

Tüm musluk ve bataryalar kapalıyken döşeme ve duvarların arkasından gelen su sesi, su kaçağının önemli bir belirtisidir. Her şey kapalıyken, bir yerden şıp şıp damlayan bir su sesi duyuyorsanız, bulunduğunuz yerde su kaçağı var demektir.
Bunun yanında, tüm vanalar ve bataryalar kapalıyken su sayacınızı kontrol ederseniz su kaçağı olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Eğer vanalar kapalıyken, su sayacınızın göstergesi çalışmaya devam ediyorsa ve sayacınız bozuk değilse, su kaçağı ile karşı karşıyasınızdır.

SU FATURALARINIZI TAKİP EDİN!

Su kaçağı tespiti için bir başka ipucu da ay sonlarında gelen su faturalarıdır. Faturalarınız birkaç ay öncesine göre iki üç kat kabardıysa muhtemelen evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı vardır. Bu sebeple, olası bir su kaçağına karşı, su faturalarınızı dikkatli bir şekilde takip etmeyi unutmayın.

DUVARLARA, YERLERE, DÖŞEMELERE BAKIN!

Duvarlarda, tavanda, yer döşemelerinde meydana gelen ıslaklık, küflenme ve boya ile yerlerde fark edilen renk değişimleri su kaçağına dair ipucu vermektedir. Bu ipuçlarını sorunun daha da büyümemesi için göz ardı etmeyin.

SIZDIRMAZLIK TESTİ YAPTIRIN!

Su kaçağının tespit edilmesi için biraz daha profesyonel yöntemlere bakacak olursak, öncelikle sızdırmazlık testi yaptırmalısınız. Bu testin sonucunda sorun bulunursa, akustik dinleme cihazı ile sızıntı olan bölgeden tek fayans sökülerek kaçak anlaşılabilir.
Şayet sorun, bu noktada değilse, o zaman su kaçağı tespiti için pimaş borularda sisteme giren kameralar devreye girer ve lavabolar, ana giderler, gider içleri ile küvetler kontrol edilir.

KALORİFER KAÇAKLARINA DİKKAT!

kaçak tespiti, su tesisat kaçağı, su tesisatı kaçak bulma, cihazla su kaçağı tesisatı, su tesisat tamircisi vs.bahsettik