1 SU TESİSATI/SU TESİSATÇISI

İstanbul Su Tesisatçısı
SU TESİSATI/SU TESİSATÇISI

SU TESİSATI/SU TESİSATÇISI

su tesisatçısı olarak alanımızda son teknoloji kullanarak en iyi, kaliteli, güvenilir hizmeti uygun fiyatlar ile vermekteyiz. Her türden su tesisat arızası ve tamiri, tıkanıklık açma, kaçak tespiti, robotlu tıkanıklık açma, kırmadan kaçak tespiti,  tuvalet gideri açma, tuvalet tıkanıklığı açma, rezervuar tamiri, rezervuar montajı, çeşme montajı ve tamiri, musluk montajı, görüntülü ve kırmadan tıkanıklık açma, banyo ve mutfak tesisatı, banyo ve mutfak dekorasyonu, su tesisatı döşeme ve değiştirmesi, sıcak su tesisatı ve tamiri, pis su gideri açma, banyo batarya montajı, vana montajı ve tamiri, sıcak su tesisatı ve tamiri, lavabo tamiri gibi ihtiyaç ve problemlerinizde çözüm ortağınız olarak yanınızdayız. Ayrıca doğalgaz tesisatı ve döşemesi, doğalgaz tesisatı arıza tamiri, doğalgaz tesisat montajı, değişimi ve bakımı, kalorifer tamiri, petek temizliği, kalorifer tesisatı kaçak tespiti, havlupan montajı, kalorifer tesisatı projelendirme, proje çizimi gibi doğalgaz tesisatı ile ilgili her konuda çözümler üretmekteyiz.

1)SU TESİSATI SERVİS HİZMETİ

Su tesisatı alanınında maalesef önceki zamanlardaki gibi güvenilir, işinde tecrübeli, kaliteli işçilikli su tesisat tamircisi/ tesisat ustası bulmak ne yazıkki zorlaştı. Bunun başlıca sebepleri içerisinde yeteri kadar usta yetişmiyor olması vardır. Herkesin direk masa başı iş istemesi ve bu alanda çıraklık yapmadan bu işlere başlanması başlıca sebeptir. 

Su tesisatı alanında  kaliteli ve güvenilir iş yaptırmak isteyenlerin  su tesisatı işleri için  aklına Su Tesisatçısı gelir. Firmamız gerek su tesisatı gerekse su kaçak tespiti, tıkanıklık açma, robotlu tıkanıklık açma, her türlü tadilat ve dekorasyon işleri, tesisat arızası ve aklınıza gelebilecek her türlü sorununuzu çözmek için bir telefon uzağınızdadır. Su kaçağı tespit ve tamiri, petek temizliği,  gider borusu tıkanıklığında ya da suyun az gitmesi ile alakalı problemlerde, su tesisat tıkanmalarında uzman kadromuz ile İstanbul'un bütün ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

İSTANBUL SU TESİSATÇISI SERVİSLERİ

İstanbul'un bütün ilçelerinde alanında uzman usta kadromuz tarafından verilen bazı hizmet servislerimizi sizler için sıraladık;

-Su Tesisatı Tamiri,

- Kırmadan Su Kaçak Tespiti ve Tamiri,

-Robotlu Tıkanıklık Açma,

-Kırmadan tıkanıklık Tespit ve Tamiri,

-Gider Borusu Tıkanıklık Açma, 

-Tuvalet ve Banyo Gider Tıkanıklığı Tespit Ve Açma,

-Pimaş Tıknanıklık Açma,

-Tesisat Arızası,

-Doğalgaz Arızası,

-Doğalgaz Tesisatı ve Döşeme,

-Su Tesisatı Yenileme İşlemi,

-Su Tesisatı Temizliği,

-Lavabo ve Gider Tıkanıklığı,

-Klozet ve Rezervuar Montajı,

-Musluk Değişimi ve Tamiri,

-Banyo ve Mutfak Tadilat ve Dekorasyonu,

-Banyo Bataryası Montajı,

-Kameralı Tıkanıklık Açma,

-Petek Temizliği

SU TESİSATÇISI

Bu yazımızda  su tesisatçısı, su tesisatı, sıhhi tesisatçı, su tesisat kaçağı, su tesisat tamiri, tesisatçı hakkında bilgi sahibi olacağınız konulardan bahsedeceğiz.

SU TESİSATÇISI NE İŞ YAPAR?

Su tesisatçısı diğer bir deyişle tesisat ustaları lavabo montajı, musluk değişimi, gider değişimi ve tıkanıklığı açma, klozet montajı gibi daha birçok konudaki işlerde, binalardaki temiz su ve pis su iletilmesi, bunların tamiri, bakım ve onarımını  yapmaktadırlar. Kısaca su tesisat arızalarının giderilmesi, tıkanan lavabo, pimaş, tuvaletlerin açılması hizmetinin yapılmasıdır.

SU TESİSATININ ÖNEMİ

Su insanların günlük yaşantısında mecburi ve önemli bir ihtiyacıdır. Temizlikte, yemek yapmakta ve daha sayamayacağımız kadar çok alanda su vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Su bütün canlılar için önem arzettiğinden su israfından kaçınmalı ve sularımızı hep birlikte korumalıyız. İşte tam da burada sıhhi tesisat, su tesisatı konusuna değinmeliyiz.

2)SU TESİSATI ÇEŞİTLERİ

A)TEMİZ SU TESİSATI

Binalarda suyu, kullanılacak yerlere kadar ileten boru hattına bina temiz su tesisatı denmektedir. Temiz su tesisatı ikiye ayrılmaktadır:

a)Dış Temiz Su Tesisatı: Bina ve dairelere boru hattının döşenmesinde şehir su hattıyla binada sayaç arasında kalan kısımdır. Buna beslenme borusu da denir .

b)İç Temiz Su Tesisatı: Temiz suyu binanın katlarına dağıtan kolonlar ile kolonlardan suyu kullanma yerlerine götüren bağlantı borularına denir.

TEMİZ SU TESİSATI DÖŞEME 

Dairelerde temiz su tesisatı için kullanılan borular genel olarak sıva altı döşenir. Zorunlu durumlar istisnadır. Böylece terlemede önlenmiş olur. Katlara çıkacak kolon borularsa sıva üstü döşenir. Tesisata başlamadan bir iş planlaması yapılır ve boruların geçeceği yerler işaretlenir. Tabii öncesinde zarar verilebilecek tesisat olup olmadığı kontrol edilir. Temiz su tesisatında su akıtacak yerlerin iyi düzenlenmesiyle sıcak ve soğuk su tesisatının iyi planlamasının yapılması hem işçiliği hemde malzeme tasarrufunu sağlar. Temiz su tesisatı binanın duvarından döşenmelidir. Şayet zeminde döşenirse onarımı veya değişimi oldukça zor olur. Soğuksu döşendikten sonra sıcak su tesisatının döşenmesi için boruların gideceği yerler işaretlenir. Tesisata ısıtıcı çıkışından başlayarak döşenir. Sıcak su boruları soğuk su tesisatı borularının üst kısmından döşenir. Sıcak su ağızları solda olacak şekilde yerleştirilir.  

B)PİS SU TESİSATI

Çatı, bahçe, balkon gibi yüzeylere düşen yağmur suyu da dahil olmak üzere çeşitli atık suları şehir kanalizasyonuna ileten boru ağına denir  İç pis su tesisatı ise su kullanma yerlerinden gelen pis suları binanın 1 veya 1,5 metre dışına atılmasına denir. 

Pis suların arıtılıp kanalizasyon şebekesine bağlanması sisteminin yapılması ve bunların dikkatli ve özverili bir şekilde yürütülmesi sağlık açısından oldukça mühimdir. Pis suların kanalizayona aktarılması için yapılması gereken çalışmalar, binalar inşa edilirken gerçekleştirilir. Öncelikle döşemesi yapılacak pis su tesisatının  çiziminin yapılması ile sağlığımızı olumsuz etkileyecek durumların önüne geçilmektedir. İnşa edilecek olan binanın kaç katlı olacağı kararlaştırılıp, bina yapısının projelendirilmesinden sonra inşa edilen planın en üst katından başlayarak en alt kata kadar çizilmeli ve en alt kattan çıkışının yapılması gerekmektedir.

PİS SU TESİSATI DÖŞEMESİ

İnşa edilen binaların yapılarına uygun biçimde kanalizasyon borularının döşenmesi de bir sistem dahilinde ele alınmaktadır. Öncelikle boruların en kısa yoldan döşenmesi ve çıkışının yapılması yararlı olacaktır. Olabildiğince kısa yoldan bina çıkışı yapılan pis su borularının döşenmesinin temel hedefi tıkanmanın önlenmesidir. Yapıların uzun ömürlü olması açısından su geçirmezliği önem arz ettiği ve su yalıtımının doğru seçilmesi kadar kanalizayon borularının sağlam olması ve döşenmesi de önemlidir.  İnsan sağlığını doğrudan etkilemesi açısından pis su tesisatının bu işin uzmanı olan tecrübeli su tesisatçısı tarafından yapılmalıdır. Boruların suyun akışını kolaylaştıracak düzlemde yerleştirilmesi ve boruların kısalığına dikkat edilmesi avantajlı olacaktır.  Borular kaliteli olmalı ve sızdırmaz özelliğe sahip olmalıdır. 

Belirtilen bilgiler doğrultusunda pis su tesisatı inşa edilen yapılarda sağlık açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Bu durumda pis su tesisatını yapacak olan su tesisatçısından tutun, boru tercihine kadar çok önemli hale gelmesi ve su sızdırmaz özelliği ile su akışının kolay olması için gereken eğimin bırakılması dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır.

TESİSAT TAMİRİ NELERDİR?

Ev, iş yeri ve farklı yapılardaki inşalarınızda oluşan arızalarda siz değerli müşterilerimize teknik destek vererek 7/24 SU TESİSATÇISI olarak firmamız tarafından hizmet vermekteyiz. Yaşam alanlarımızda ne gibi tesisat tamirlerinin gerektiği aşağıda sıralanmıştır:

-Binalarda oluşan tadilat ya da tamirat işlerinizi alanında tecrübeli su tesisatçısı ustalarımız ile hizmet vererek halletmekteyiz. Patlayan, eskiyen ya da çatlayan borularınızda su tesisatçısı yardımı alarak oluşan problemin size daha fazla maliyet çıkarmadan uzman ve tecrübeli su tesisatçısı ustalarımız tarafından analiz edip arızalanan borularınızın tamiratını yaparak sizlere kaliteli ve garantili hizmet vermekteyiz.

-Su tesisatı arızalarınızda 7/24 SU TESİSATÇISI firması garantisi ile hizmet alırsınız. Yanlızca su tesisatı değil Robotlu Tıkanıklık Açma ve Kameralı Su Kaçak Tespiti işlerini de aynı itina ve garanti ile gerçekleştirmekteyiz.